Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση

Τη Δευτέρα 23 Δεκεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μια χριστουγεννιάτικη μουσικο -χορευτική-θεατρική εκδήλωση. Η διοργάνωση της γιορτής έγινε από τον κ. Καρατζένη και την κ.Μποτωνάκη ενώ την μουσική επιμέλεια είχε ο κ. Βούλγαρης.  Το πρόγραμμα της γιορτής περιλάμβανε  ένα θεατρικό δρώμενο «Το σύμβολο των Χριστουγέννων» ( Christmas Symbol). Το δρώμενο ερμήνευσαν στα Αγγλικά οι μαθητές:Καρατζάς Δημήτριος, Κύρκος Παύλος, Μιχαηλίδου Ναταλία, Μότσιος Ηλίας, Νίκου Αριάδνη, Τσιρούκη Ειρήνη. Σκηνοθεσία: Αλεξάνδρα Κουτσούπα και τεχνική υποστήριξη: Μιχάλης Μπέλλος.

Οι μαθητές ερμήνευσαν τα τραγούδια: Jingle BellsAll you need is love,Silent night, Last Christmas καιSanta Claus is coming to town.

Εξαιρετικά ήταν και τα χορευτικά κομμάτια σε χορογραφίες των μαθητών. Η πρώτη χορευτική ομάδα αποτελούμενη από τους μαθητές: Θανάση Ναταλία, Κοντοδήμου Μιχαέλα, Μιχαηλίδου  Ναταλία, Μπρεχού  Αθηνά-Σοφία, Νίκου Νικολέττα, Παϊλα Κέλλυ, Τζαχρήστα Θεοδώρα και Χουλιάρα Νίκο χόρεψαν το κομμάτι AII I want for Christmas is you.

Η δεύτερη στην οποία συμμετείχαν οι μαθήτριες: Κατσάνου Φωτεινή, Κλητσινάρη Ελένη, Νίκου Αριάδνη και Τσιρούκη Ειρήνη χόρεψαν το κομμάτι Shake up Christmas.

Ήταν μια ξεχωριστή εκδήλωση, καρπός συλλογικής δουλειάς μαθητών και καθηγητών, η οποία εντυπωσίασε με τη δημιουργική της πνοή  και κατάφερε να μεταφέρει το αισιόδοξο μήνυμα των Χριστουγέννων.

Πιο κάτω μπορείτε να δείτε την παρουσίαση της γιορτής.

Γιορτή Χριστουγέννων 2013-14