Σχολική εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2013 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Η διοργάνωση της γιορτής έγινε από την κ. Μποτωνάκη και την κ. Γεωργάκη ενώ την μουσική επιμέλεια είχε ο κ. Βούλγαρης και την καλλιτεχνική ο κ. Χρήστου. Το πρόγραμμα της γιορτής περιλάμβανε αποσπάσματα από την ταινία του Παντελή Βούλγαρη «Το χρονικό της Δικτατορίας 1967-1974» και ένα θεατρικό δρώμενο «Η ιστορία μιας νύχτας». Το δρώμενο ερμήνευσαν εξαιρετικά οι μαθητές: Κύρκος Παύλος, Μιχαηλίδου Ναταλία, Νίκου Αριάδνη, Ντόντης Γιώργος, Δάφνης Δημοσθένης, Μπέλλος Μιχάλης και Νότης Πανάγου. Από την χορωδία ακούστηκαν τα τραγούδια: » Η αυλή» ,  «Γκρεμισμένα σπίτια», «Κάποτε θα ‘ρθουν» και «Να γιατί τραγουδάμε μαζί». Πιο κάτω μπορείτε να δείτε την παρουσίαση της γιορτής.

ΔΙΑΦΑΝΕΙΕΣ ΓΙΟΡΤΗΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Κατηγορίες: Σχολικές γιορτές, Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.