Χορεύω άρα επικοινωνώ

Μια εξαιρετική παράσταση πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό κέντρο του Δήμου Ιωαννιτών, την Τρίτη 10 Μαρτίου 2015. Η παράσταση έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος «Dancing to connect »  από τη Στέγη Γραμμάτων και  Τεχνών του Ιδρύματος Ωνάση και είναι ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα για εφήβους  με στόχο να ενισχύσει τη δημιουργικότητα, την αυτοπεποίθηση, τη συνεργασία και την επικοινωνία των μαθητών μέσα από την τέχνη του χορού.  Το πρόγραμμα Dancing to Connect δημιουργήθηκε από την ομάδα Battery Dance Company της Νέας Υόρκης  και έχει φιλοξενηθεί σε περισσότερες από 30 χώρες παγκοσμίως. Το πρόγραμμα πραγματοποιείται από τους χορευτές Νικολέτα Καρμίρη, Κάντυ Καρρά, Ανδρονίκη Μαραθάκη, Μάρθα Πασακοπούλου, Έλενα Σταυροπούλου, Γιάννη Νικολαΐδη, Άρη Παπαδόπουλο, Δημόκριτο Σηφάκη, Αντώνη Στρούζα και Ηλία Χατζηγεωργίου.

Στο σχολείο μας οι χορευτές που που βοήθησαν τους 20 μαθητές του σχολείου μας να εκφραστούν και να αποδώσουν τα συναισθήματά τους ήταν η Ανδρονίκη Μαραθάκη και ο Άρης Παπαδόπουλος, οι οποίοι πέτυχαν να δημιουργήσουν τα παιδιά μας μια εκπληκτική χορογραφία. Τους ευχαριστούμε..

DanceΕκδήλωση 2Εκδήλωση 1 εκδήλωση 3Aris Ant