Συμμετοχή του σχολείου μας στις εκδηλώσεις μνήμης για τη Γενοκτονία του Ποντιακού Ελληνισμού

Τριήμερες εκδηλώσεις για την Ημέρα Μνήμης της Γενοκτονίας του Ποντιακού Ελληνισμού πραγματοποιήθηκαν στην Ανατολή από Σάββατο 20 Μαΐου έως Δευτέρα 22 Μαΐου 2017.Εικόνα1

Στο πλαίσιο αυτών των εκδηλώσεων είχαμε την τιμή να παρουσιάσουμε το πολιτιστικό πρόγραμμα με τίτλο  «Ανατολή Ιωαννίνων- Το ταξίδι της Φυγής και η εγκατάσταση των Ποντίων και Μικρασιατών Κατοίκων» με υπεύθυνες καθηγήτριες τη Νίκη Μποτωνάκη και την Αγνή Τσαπαρλή. Το πρόγραμμα παρουσίασαν οι μαθητές:

?Αηγκούν Δημήτρης
?Βασιλείου Διονύσης
?Βάσιου Φωτεινή
?Γκόγκα Βαλεντίνα
?Καλλιαρέκου Ελένη
?Κατσαντώνης Παύλος
?Κοντογιώργος Κωνσταντίνος
Δείτε το Πρόγραμμα των εκδηλώσεων:
προγραμμα εκδηλωσης
Δείτε μέρος της παρουσίασης:
παρουσίαση στο πνευματικό κέντρο Ανατολης
Επίσης είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε για το Πρόγραμμα στη ραδιοφωνική εκπομπή Πορτραίτα Γυναικών του Δημοτικού Ραδιοφώνου Ιωαννίνων. Ευχαριστούμε την κ. Πόπη Στεφανίδη για τη φιλοξενία.
Ακούστε τη ραδιοφωνική εκπομπή εδώ: