Συμμετοχή μαθητή στο Διεθνή Διαγωνισμό Αστρονομίας και Αστροφυσικής

Ιnternational Astronomy and Astrophysics Competition (IAAC)Την Παρασκευή 05 Ιουλίου 2021 ο μαθητής του 1ου Γυμνασίου Ανατολής Δασκάλου Στέφανος του Κων/νου συμμετείχε για δεύτερη συνεχή χρονιά στην τελική φάση του Διεθνή Διαγωνισμού Αστρονομίας και Αστροφυσικής.
Μετά την επιτυχή συμμετοχή του στον 1ο γύρο (Qualification Round) στις 11 Μαΐου 2021 και στον προημιτελικό γύρο (Pre-Final Round) στις 14 Ιουνίου 2021, ο Στέφανος κατάφερε, υπό την επίβλεψη του Δ/ντή του σχολείου να συμμετάσχει στην τελική φάση (Final Round) σκοράροντας 10 points και κερδίζοντας ως έπαθλο το BRONZE HONOUR!
Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στο μαθητή του σχολείου μας που μέσα στην καρδιά του καλοκαιριού βρήκε το χρόνο και τη διάθεση να λάβει μέρος σε έναν τόσο δύσκολο  διαγωνισμό. Γνωρίζοντας το ήθος και την ποιότητα του συγκεκριμένου μαθητή, ελπίζουμε ότι θα συνεχίζει να αποτελεί τιμή και υπερηφάνεια για το σχολείο μας και ελπίζουμε στο πρόσωπό του να βρεθούν κι άλλοι μιμητές της προσπάθειας του!