Μια πολύ ενδιαφέρουσα και χρήσιμη ενδοσχολική επιμόρφωση

Την Τετάρτη 16-3-2022 στο πλαίσιο του άξονα «συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις», διοργανώθηκε ενδοσχολική επιμόρφωση-συζήτηση στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας                                                                            με θέμα «Δημιουργία Ιστολογίου».Στην επιμορφωτική δράση ομιλητής ήταν                 ο κ. Αθανάσιος Μπασούνας Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Πληροφορικής (ΠΕ 86) ΠΕ.Κ.Ε.Σ Ηπείρου.

Ο κ. Μπασούνας με ιδιαίτερα παραστατικό και αναλυτικό τρόπο παρουσίασε τον τρόπο δημιουργίας ιστολογίου. Ενημέρωσε τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας για τη δυνατότητα που έχουν να αποκτήσουν το δικό τους Ιστολόγιο (blog) – Ιστότοπο ως μέλη του ΠΣΔ μέσω της υπηρεσίας https://blogs.sch.gr  με τη χρήση των στοιχείων που διαθέτουν στο ΠΣΔ.  Στη συνέχεια μετά το πέρας της παρουσίασης του «οδηγού διαχείρισης ιστολογίου», ο κ. Μπασούνας απάντησε σε ερωτήσεις – απορίες των εκπαιδευτικών.Ήταν μια ιδιαίτερα χρήσιμη και ενδιαφέρουσα επιμόρφωση!