ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΤΗΣ «ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ» ΣΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α΄  Γυμνασίου, στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας και με την καθοδήγηση της Υποδιευθύντριας του Σχολείου και καθηγήτριας Τεχνολογίας, κυρίας Θανάση Ευφροσύνης, ετοιμάζουν πανέμορφες Χριστουγεννιάτικες κατασκευές για το μπαζάρ που θα πραγματοποιηθεί στον χώρο του σχολείου μας σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Οι μικροί αλλά και οι μεγάλοι μας μαθητές θα εργαστούν μαζί με την καθηγήτριά τους και με εθελοντές γονείς και εκτός σχολικού ωραρίου, προκειμένου να δημιουργήσουν γούρια και ημερολόγια. Ωστόσο, μας επιφυλάσσουν κι άλλες εκπλήξεις!

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου, η Διευθύντρια, κυρία Ολυμπία Μπακάλη, συγχαίρει τη Χριστουγεννιάτικη αυτή Ομάδα και ευχαριστεί το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων που θα συνδιοργανώσει και θα συντονίσει την όμορφη αυτή πρωτοβουλία.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!