«Κυκλοφοριακή Αγωγή και Οδική Ασφάλεια στα Ιωάννινα, 15-19 Απριλίου 2024»: Συμμετοχή του 1ου Γυμνασίου Ανατολής

Παρασκευή, 18 Απριλίου 2024

Οι μαθητές και οι μαθήτριες Α-Β-Γ τάξεων του 1ου Γυμνασίου Ανατολής μαθαίνουν να κυκλοφορούν με ασφάλεια και γνώση, συμμετέχοντας σε ένα πρωτότυπο πρόγραμμα εκπαίδευσης κυκλοφοριακής αγωγής και οδικής ασφάλειας της ΑΜΚΕ «Ινστιτούτο Βιωσιμότητας και Ασφάλειας – Ζήτημα Ζωής»,  σε συνεργασία με την Περιφέρεια Ηπείρου, τη Δ/νση Τροχαίας Ιωαννίνων και με τη συνδρομή του Ινστιτούτου Βιώσιμης Κινητικότητας και Δικτύων Μεταφορών του Εθνικού Κέντρου Έρευνας και Τεχνολογικής Ανάπτυξης.

Οι εκπαιδευτικοί μας Γεωργοπούλου Χρυσούλα, ΠΕ02, Βούλγαρης Παναγιώτης, ΠΕ86, Καζούκας Γεώργιος, ΠΕ04.04, Μαντζιάρα Παναγιώτα, ΠΕ80, Πάνου Μαγδαληνή, ΠΕ06, συμμετέχουν με τους μαθητές μας στη βιωματική αυτή εκπαίδευση, η οποία συνδυάζει άριστα τη θεωρία με την πράξη για συνετή κινητικότητα στους δρόμους της πόλης.

Πρόγραμμα Ευαισθητοποίησης Μαθητών_Ιωάννινα 15-19 Απριλίου 2024_8-4-2024

2519-1-175-α