ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Αθρόα ήταν η προσέλευση των Γονέων και Κηδεμόνων  στη χθεσινή προγραμματισμένη συνάντηση, η οποία πραγματοποιήθηκε στον χώρο του 1ου Γυμνασίου Ανατολής. Όλοι μαζί, οι περίπου 180 γονείς μαθητών και μαθητριών από όλες τις τάξεις του σχολείου μας, η Διευθύντρια, η Υποδιευθύντρια, ο Υποδιευθυντής και όλα τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε τη σχολική μας κοινότητα ακόμα περισσότερο,  να εκφράσουμε τις απόψεις μας και τους προβληματισμούς μας, να συζητήσουμε για το όραμά μας σχετικά με την καλή φοίτηση των 279 μαθητών/τριών μας καθώς και για την ψυχοσυναισθηματική τους πορεία στον δικό τους τόπο μάθησης, συνεργασίας, φιλίας, δημιουργίας, ευεξίας.

Εκ μέρους της Διεύθυνσης και του Συλλόγου Διδασκόντων του Σχολείου μας, η Διευθύντρια, κυρία Ολυμπία Μπακάλη, ευχαριστεί θερμά όλους τους Γονείς και Κηδεμόνες για την ανταπόκρισή τους στο κάλεσμά μας καθώς και εκείνους που δεν είχαν τη δυνατότητα αυτή.