ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ για την 50η ΕΠΕΤΕΙΟ της ΕΞΕΓΕΡΣΗΣ του ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

17 Νοεμβρίου 2023

Το 1ο Γυμνάσιο Ανατολής τιμά τους «Ελεύθερους Πολιορκημένους» της

17ης Νοέμβρη 1973

Διοργανώτριες της Σχολικής μας Γιορτής: οι καθηγήτριες Μαθηματικών, κυρίες  Κουτουρίνη Γεωργίτσα και Λιβιτσάνου Δήμητρα.

Συντονισμός Χορωδίας – Μουσική επιμέλεια: ο καθηγητής Μουσικής, κύριος Παναγιώτης Βούλγαρης.

Τη Γιορτή μας τίμησε με την παρουσία της η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ιωαννίνων και Αναπληρώτρια Οργανωτική Συντονίστρια ΠΕΚΕΣ Ηπείρου, κυρία Μαρούλα Παπαευσταθίου, η οποία είναι και Σύμβουλος Παιδαγωγικής Ευθύνης του σχολείου μας. Η κυρία Παπαευσταθίου συμμετείχε και στην προγραμματισμένη Συνεδρίαση του Συλλόγου Διδασκόντων με θέμα «Παιδαγωγική Πορεία του 1ου Γυμνασίου Ανατολής, 11/09 έως 17/11/2023. Πρωτοβουλίες και αποτελέσματα«, η οποία πραγματοποιήθηκε μετά το πέρας της Σχολικής Γιορτής, ως επιστέγασμα των μηνυμάτων  του Πολυτεχνείου!

Η ΧΟΡΩΔΙΑ ΜΑΣ

ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ