Ο ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΦΥΣΙΚΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ & ΑΡΤΑΣ ΣΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Την Παρασκευή, 1 Δεκεμβρίου 2023, το 1ο Γυμνάσιο Ανατολής είχε τη χαρά και την τιμή να φιλοξενήσει τον Σύμβουλο Εκπαίδευσης Φυσικών Ιωαννίνων & Άρτας και ειδικό στην εκπαιδευτική ψυχολογία, κ. Κόρακα Δημήτριο. Οι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ04 του σχολείου μας (Φυσικοί/Χημικοί-Βιολόγοι), κυρία Ζαγορισίου Βασιλική (ΕΑΕ) και κύριοι Ντόκας Κωνσταντίνος, Υποδιευθυντής, Φυσικός, Καζούκας Γεώργιος, Φυσικός, Δήμος Ευάγγελος, Βιολόγος, παρουσία της Διευθύντριας του Σχολείου μας, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν, μεταξύ άλλων, μία διαφωτιστική παρουσίαση σχετικά με τις παιδαγωγικές μεθόδους διαχείρισης κρίσεων στην τάξη.

Ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση μεταξύ των παρευρισκομένων καθώς και η ευγενική κοινοποίηση από τον κ. Κόρακα της παρουσίασής του σε όλα τα μέλη του Συλλόγου Διδασκόντων.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Γυμνασίου Ανατολής ευχαριστεί ιδιαιτέρως τον κ. Σύμβουλο, προσβλέποντας στη συνέχεια της συνεργασίας του!