ΕΝΙΣΧΥΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΜΑΣ, ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Το 1ο Γυμνάσιο Ανατολής για δεύτερη συνεχή χρονιά στέκεται αρωγός στην προσπάθεια των μαθητών και μαθητριών μας για μάθηση και πρόοδο. Η Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης ενέκρινε τη λειτουργία ολιγομελών τμημάτων στο σχολείο μας για την Ενισχυτική Διδασκαλία σχολικού έτους 2023-2024. Η Σχολική μας Μονάδα ανήκει πλέον στην ομάδα των Σχολικών Κέντρων Ενισχυτικής Διδασκαλίας του νομού Ιωαννίνων. Η υπεύθυνη του Σ.Κ.Α.Ε. «1ο Γυμνάσιο Ανατολής»  και Διευθύντρια του σχολείου, κυρία Ολυμπία Μπακάλη ΠΕ02, εύχεται σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες καλή συνέχεια στη μαθησιακή τους πορεία!