«Τέχνη και λόγος, σχέση αμφίδρομη». Πρόσκληση εκδήλωσης

Το 1ο Γυμνάσιο Ανατολής θα παρουσιάσει το έργο του, «Ζώης Καπλάνης – Πορεία προς την Ευεργεσία», στο πλαίσιο της διασχολικής δράσης «Τέχνη και Λόγος – Μία σχέση αμφίδρομη». Την πορεία του οργάνωσε και συντόνισε η Φιλόλογος και Σύμβουλος Σχολικής Ζωής, κυρία Γεωργοπούλου Χρυσούλα,τόσο με την πολύτιμη βοήθεια του καλλιτέχνη μας, κου Χρήστου Σωτηρίου, του Μουσικού μας, κου Βούλγαρη Παναγιώτη, της καθ. Αγγλικών, κας Πάνου Μάγδας, και της εξωτερικής συνεργάτη, κας Μίχου Ελένης, όσο και με τη συμβολή της Διευθύντριας και των Υποδιευθυντών. Οι πρωταγωνιστές, ωστόσο, παραμένουν οι μαθητές και οι μαθήτριές μας που με  όρεξη, θέρμη και ενδιαφέρον εναγκαλίασαν αυτό το εξαιρετικό πόνημα και δημιούργησαν με τα ίδια τους τα χέρια, αποτυπώνοντας την ανεξίτηλη αξία της Ευεργεσίας στον δικό τους χώρο μάθησης ΕΣ ΑΕΙ!

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣ!

ΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΗΝ «1οΠΟΡΕΙΑ» ΤΟΥ!!!

Πρόσκληση παρουσίασης της Δράσης Τέχνη & Λόγος_Εκδήλωση Λογοτεχνική-Εγκαίνια εικαστικής Έκθεσης_1-4-2024_ΓΑΚ (2)

Δελτίο Τύπου _Τέχνη και

γος_Εκδήλωση Λογοτεχνική-Εγκαίνια_1-4-2024_ΓΑΚ