Ενημέρωση γονέων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Mε την έναρξη της σχολικής χρονιάς, θέλουμε, πρώτα από όλα, να σας ευχηθούμε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με συνέπεια και προσήλωση στους στόχους και στα σχέδια των μαθητών μας  μια και όλοι, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες πασχίζουμε καθημερινά για να προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εκπαίδευση στα παιδιά μας.

Στο πλαίσιο της συνεργασίας αυτής θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι καταβάλλεται κάθε προσπάθεια ώστε να ανακτηθούν τα τυχόν κενά που προέκυψαν λόγω των ειδικών συνθηκών της περυσινής χρονιάς. Τα μαθήματα προχωρούν κανονικά και οι μαθητές καλούνται να ανταποκριθούν στις υποχρεώσεις τους. Θα θέλαμε να γνωρίζετε ότι έχει σχεδόν οριστικοποιηθεί το ωρολόγιο πρόγραμμα, πλην ελαχίστων ελλείψεων, και οι μαθητές οφείλουν να έρχονται επαρκώς προετοιμασμένοι για κάθε αντικείμενο που διδάσκεται. Η δική σας συμβολή προς αυτή την κατεύθυνση είναι πολύ σημαντική, καθώς με την καθημερινή παρακολούθηση της μελέτης των παιδιών σας προάγεται το έργο του σχολείου και η εκπαιδευτική διαδικασία αναβαθμίζεται.