Μια πολύ χρήσιμη ενδοσχολική επιμόρφωση των εκπαιδευτικών του σχολείου μας

Την Πέμπτη 15-12-2022 στο πλαίσιο του άξονα 8 «συμμετοχή των εκπαιδευτικών σε ενδοσχολικές επιμορφώσεις», διοργανώθηκε ενδοσχολική επιμόρφωση-συζήτηση στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας με θέμα «Επαγγελμανική εξουθένωση εκπαιδευτικών – Ψυχική Ανθεκτικότητα».

Στην επιμορφωτική δράση ομιλητής ήταν ο κ. Βασίλειος Κούτρας, καθηγητής Αγωγής Υγείας του Παιδαγωγικού Τμήματος Νηπιαγωγών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και Επιστημονικός Διευθυντής του Συμβουλευτικού Σταθμού Καταπολέμησης Ναρκωτικών Νομού Ιωαννίνων και του Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Σχεδία».

Στη συνέχεια ακολούθησε συζήτηση στην οποία συμμετείχαν ενεργά όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας.

Ήταν μια ιδιαίτερα χρήσιμη και ενδιαφέρουσα επιμόρφωση! Ευχαριστούμε τους συναδέλφους, κ. Ντόκα Κωνσταντίνοκ. Κωστή Καλλιρρόη, κ. Γκάνια Δημήτριο και κ. Μπούγια Δήμητρα, τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς της ομάδας δράσης που  οργανώνουν τον κύκλο των ενδοσχολικών επιμορφώσεων.