ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

Με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε ότι την Κυριακή, 18 Φεβρουαρίου 2024, η μαθήτρια της Α τάξης Αλίκη Τσούνη διαγωνίστηκε στη Θεσσαλονίκη σε αγώνα χορού για την πρόκρισή της σε παγκόσμιο διαγωνισμό στην Κολομβία, τον World Latin Dance Cup 2025. Για τους λάτιν αθλητικούς χορούς, ο παγκόσμιος αυτός διαγωνισμός στην Κολομβία είναι αντίστοιχος με τους Ολυμπιακούς Αγώνες που διεξάγονται για τα υπόλοιπα αθλήματα!!
Η Αλίκη Τσούνη διαγωνίστηκε στο Sensualonica Dance Festival, με κριτές από την Αμερική και κατέλαβε:
◾1η θέση και χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Σόλο Μπατσάτα junior (ηλικίες 12-17) με σκορ 89,65/100
◾2η θέση και αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία Σόλο Σάλσα junior (ηλικίες 12-17) με σκορ 83,32/100
Η πρώτη θέση είναι αυτόματα και η πρόκρισή της στους ημιτελικούς του Παγκόσμιου Διαγωνισμού «World Latin Dance Cup 2025» που θα διεξαχθούν στην Κολομβία τον Φεβρουάριο του 2025.
Θερμά συγχαρητήρια Αλίκη για τα επιτεύγματά σου. Έκανες το σχολείο μας υπερήφανο!
Ευχόμαστε όλοι οι μαθητές και όλες οι μαθήτριες  να έχουν υγεία, πίστη στα όνειρά τους και να κατακτούν κορυφές!!