21η ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024: ΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΤΙΜΑ ΤΗΝ 111η ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΤΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! ΠΑΝΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ

Το 1ο Γυμνάσιο Ανατολής τίμησε την 111η Επέτειο της Απελευθέρωσης των Ιωαννίνων από τους Τούρκους με την παρουσία της Σημαιοφόρου του σχολείου μας, Στάμου Ιλιάνας, συνοδεία της Υποδιευθύντριας, κυρίας Θανάση Ευφροσύνης, στην κατάθεση στεφάνου στο Ηρώον Μπιζανομάχων, την 20η Φεβρουαρίου 2024.
Στις 21 Φεβρουαρίου 2024 η Σημαία του Σχολείου μας κυμάτισε στην Εορταστική Παρέλαση η οποία πραγματοποιήθηκε στο κέντρο της πόλης μας, μετά από την παρακολούθηση της δοξολογίας στον Ιερό Ναό της Μητροπόλεως Ιωαννίνων.
Τη Σημαιοφόρο Στάμου Ιλιάνα συνόδευσε η Διευθύντρια του σχολείου, κυρία Ολυμπία Μπακάλη.