Το 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΖΕΤΑΙ … «ΤΟ ΑΠΡΟΣΔΟΚΗΤΟ στη Σχολική Πραγματικότητα»!

Η Φιλόλογος και Διευθύντρια του σχολείου, κυρία Ολυμπία Μπακάλη, παρευρέθηκε στην αίθουσα τελετών του 1ου Γυμνασίου Ιωαννίνων και συμμετείχε στο Επιμορφωτικό-Βιωματικό Εργαστήρι για Διευθυντές και Συμβούλους Σχολικής Ζωής σχετικά με τη διαχείριση κρίσεων στο σχολείο, με τίτλο «Και τώρα τι;; Ενσωματώνοντας το ΑΠΡΟΣΔΟΚΗΤΟ στη σχολική πραγματικότητα».

Συνδιοργανωτές: Σύμβουλοι Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, κ. Κούτρας Βασίλειος-Καθηγητής Παν/μίου Ιωαννίνων και «ΣΧΕΔΙΑ».

Η Διευθύντρια συμμετείχε, επίσης, στην έκτακτη τηλεδιάσκεψη Στελεχών Εκπαίδευσης με την Πολιτική Ηγεσία του ΥΠΑΙΘΑ για την Αξιολόγηση των Εκπαιδευτικών των Σχολικών Μονάδων – Α2 επίπεδο (ν. 4823/2021).