Η ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΤΟΥ ΝΕΟΣΥΣΤΑΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025 ΣΤΟ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΑΤΟΛΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ 2024-2025

03 Οκτωβρίου 2024

Παρουσία του νέου 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου του 1ου Γυμνασίου Ανατολής, της Προέδρου του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, κυρίας Μαρίας Ευαγγελή, καθώς και της κυρίας Χρυσούλας Κουτσού, μέλους του Δ.Σ. του Σ. Γ & Κ, έλαβε χώρα στο Γραφείο Διδασκόντων η πρώτη συνεδρίαση του νεοσύστατου επταμελούς Σχολικού Συμβουλίου του 1ου Γυμνασίου Ανατολής για το σχολικό έτος 2024-2025, υπό την προεδρία της Διευθύντριας του σχολείου, κυρίας Ολυμπίας Μπακάλη, Φιλολόγου, και τη συμμετοχή πολλών εκπαιδευτικών μας.

Σε κλίμα απόλυτης θετικής διάθεσης και βούλησης, παρουσιάστηκαν προτάσεις για δράσεις συνεργασίας μεταξύ των τριών πυλώνων/Συλλόγων του σχολείου μας, του Συλλόγου Διδασκόντων, του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων και του 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου τόσο για το πρώτο τετράμηνο όσο και σε βάθος χρόνου. Ετέθη, επίσης, το θέμα των πολυμελών τμημάτων στο σχολείο μας  καθώς και οι πιθανότητες οικονομικής διευκόλυνσης της σχολικής μας μονάδες για την υλοποίηση δράσεων και εκπαιδευτικών επισκέψεων σε εσωτερικό και εξωτερικό.

Από τη Διεύθυνση και τον Σύλλογο Διδασκόντων

Ολυμπία Μπακάλη ΠΕ02