Λειτουργία της ΕΔΥ (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης)

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο σχολείο μας λειτουργεί ο θεσμός της ΕΔΥ (Επιτροπή Διεπιστημονικής Υποστήριξης) σε εβδομαδιαία βάση (κάθε Δευτέρα, 9.00-13.15). Στην επιτροπή μέλη είναι οι παρακάτω ειδικότητες: Ψυχολόγος, Κοινωνική Λειτουργός και Εκπαιδευτικός Ειδικής Αγωγής. Η επιτροπή αυτή έχει σκοπό τη πάγια παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών και ψυχοκοινωνικής υποστήριξης στους μαθητές και στους γονείς/κηδεμόνες τους, εντός του σχολείου και του σχολικού ωραρίου. Με σεβασμό στις ανάγκες του κάθε μαθητή και της οικογένειάς του, με εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα, εφόσον το παιδί εκφράσει την επιθυμία να έρθει σε επαφή με την ΕΔΥ μπορεί να συμμετάσχει σε ατομικές ή οικογενειακές συμβουλευτικές συναντήσεις.

Για οποιαδήποτε πληροφορία και προγραμματισμό ραντεβού επικοινωνήστε με τη διεύθυνση του σχολείου (τηλ. 2651047544, email: mail@gym-anatol.ioa.sch.gr